«Разом Урбан Парк»: фестиваль змін

У неділю, 10 вересня, у парку Машинобудівників (колишньому Артема) відбудеться фестиваль «Разом Урбан Парк».

Тривалість заходу — вісім годин, з 12:00 до 20:00, але він допоможе показати, чим організатори планують наповнити парк найближчим часом: урбаністичні розвідки, різнобарв’я активізму та вуличних культур.

«Разом Урбан Парк» — цілеспрямована спроба скористатися цим підходом і привернути увагу до міських парків як просторів змін. Ініціаторами події є три громадські організації: «Центр вуличних культур», «День музики», «Міські реформи».

Місце

В Харкові понад сотню парків і скверів, але не сходить з язиків два-три: парк Горького, сад Шевченка, Лісопарк. На вулиці Плеханівській, поміж трьома підприємствами (Турбоатом, Малишева та Пiвденмаштрест) та однією ТЕЦ-3, «схований» один з найбільших харківських парків, площею 100 гектарів. Але відомий він хіба що місцевим. Трохи сколихнулася суспільна думка під час декомунізації — парк з Артема став Машинобудівників. Назва змінилася, а сутність лишилася: багато дерев, стара сцена, закинутий стадіон, кілька урн і лавочок, пара відгороджених територій, мотузковий парк, нічний і пейнтбольний клуби.

Що відбуватиметься у парку 10 вересня

Під час фестивалю діятимуть три майданчики: урбаністики, вуличних культур та соціальних ініціатив. На першій відбуватиметься виставка дослідження парку та його перспектив розвитку, а також відбудеться воркшоп з планування сценарієв розвитку парку з мешканцями у ігровому форматі. Окрім того, тут працюватиме лекторій на тему міста та його просторів і відбудеться простір-перформанс на тему відчуття благоустрою та скількі місто може дати людині (експериментальний простір).

Блок вуличних культур планує дуже видовищну програму. З 14:00 до 20:00 тут проходитимуть батли з паркуру, брейк-дансу, воркауту та BMX.

Останній майданчик являтиме соціальну ярмарку. Локально можна буде дізнатися про проекти «Жива бібліотека», «Вуличний університет», «Інклюзіон», «Дитяча прощАРТка» та інші. Також тут проходитимуть майстерні музикантів і Червоного Хреста. Кожна ініціатива пропонуватиме власну інтерактивну програму.

Вхід на фестиваль — вільний, участь у всіх активностях — безкоштовна.