Харківське віддзеркалення Данії

6 жовтня другий поверх розважального центру «Французький бульвар» перетворився на мальовничу набережну Копенгагену, наповнену морськими та міськими пейзажами, та щільно заповнену велосипедистами. «А це взагалі можливо?», – подумаєте ви.

Таке перевтілення відбулось для того, щоб показати як та чим живуть данці. Ця подія знаменувала відкриття проекту «Дні Данії», які проходять з 7 по 14 жовтня у Харкові.

На відкриття проекту особисто завітав Посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен та радник посольства Королівства Данія в Україні з питань публічної демократії Сергій Матюшенко.

«Дні Данії – це можливість краще зрозуміти данський стиль життя та поглибити комунікацію між двома країнами», – повідомляють організатори проекту на порталі МЗС Данії .

Першим презентував данський стиль життя та поділився культурним досвідом пан посол. Він особисто подякував генеральним (компанії «LEGO», «Ektos», «BIIR» та «Novo Nordisk») та інформаційним партнерам проекту та ознайомив громадськість з програмою.

«За ці дні ми хочемо обмінятись досвідом та натхненням з вами у культурній сфері. Ми запрошуємо на перегляд данських фільмів. Фільми не тільки показують повсякденне життя Данії у різні часи, вони розповідають про сподівання та мрії, які будь-яка людина може мати та з якими може зіткнутись, очевидцем яких може стати. Також ми спробуємо з кращого боку показати данську велосипедну культуру та поговорити про те, яку інфраструктуру для їзди на велосипедах можна запровадити як у містах Данії, так і у містах України. Бо традиція їзди на велосипедах має багато переваг для інфраструктури».

Завершуючи, пан посол нагадав гостям, що в програмі запланований майстер-клас з данської кухні. «Ми навчимо готувати так звані смореброди (“Smørrebrød” – з дан.) чи “незвичайні бутерброди”. Американці називають їх відкритими сендвічами (“open sandwich” – з англ.), але то зовсім не те», – запевнив Рубен Медсен.

Представники ЗМІ не могли не скористатись нагодою й не дізнатись від організаторів, чому саме Харків став приймаючим містом проекту (прим. ред. – в минулому році проект реалізувався у Львові). На питання відповів Сергій Матюшенко: «Ми зробили перші “Дні Данії” на заході, то логічно було б цього року провести на сході щось подібне. А тут без варіантів, Харків – перша столиця України й найбільше місто на сході. Ми мали великі надії на Харків, й під час організації цього проекту місто виправдовує наші надії. Цього року проект більш масштабний, тому, безумовно, Харків був правильним вибором».

«Ми переймаємось через майбутнє України й сподіваємось, що цей проект дасть нам змогу більше дізнатись про вас та надалі розвивати взаємну підтримку», – підсумував пан посол.

Наступною частиною вечора стала церемонія відкриття фотовиставки з перерізанням червоної стрічки.

«Ми провели фотоконкурс, результатом якого стала фотовиставка “Що є Данія для тебе?” з 20 робіт українських фотографів, які ви можете бачити сьогодні в холі», – емоційно додав Рубен Медсен.

Коли переглядаєш фотографії виставки, то розумієш, що Данія – це країна, в якій гармонійно поєднується краса простору та яскравість людини. А короткі описи кожної фотографії дають можливість сформувати приємне враження про «північне королівство», імхо.

Завершився вечір відкриттям кінофестивалю та показом стрічки «Помста» (режисерка – Сюзанна Бір). Картина розповідає історію подолання життєвих труднощів та збереження принципу «ніколи не відповідати насильством на насильство».

«Дні Данії» на 100% відповідають тезису, озвученому паном послом: «Ми усвідомлюємо, що дипломатія повинна відбуватись не тільки в офісах. Справжня дипломатія має відбуватись серед людей. Перш за все, на рівні нашого розуміння, базуючись на дружбі, партнерстві й обміні досвідом».

Тож уявіть, що на тиждень ви переїхали до Королівства Данія та стали дипломатом, прийміть культуру Данії й поділіться своєю.

© Людмила Нікітіна

Фото: Андрій Азаров


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *