Юрій Горбунов: «Ми дуже часто робимо в житті все набагато складнішим, ніж воно є»

Соціальні мережі вже давно перестали бути лише зручним інструментом для комунікації, а перетворилися ще й на спосіб дізнаватися про життя своїх друзів, знайомих та, навіть, незнайомих людей. Особливою популярністю користуються медійні особистості, кожне фото чи запис яких переглядають десятки, а то й сотні тисяч підписників. Адже в останніх є тільки такий спосіб, щоб дізнатися про події з життя та думки своїх кумирів.

Сьогодні ми запросили до спілкування зірку телеканалу 1+1, актора, тренера та справжнього чоловіка – Юрія Горбунова, якому вдалося успішно реалізувати себе у різноманітних сферах, щоб розповісти нашим читачам про ті сторони його особистості, які досі залишалися невідкритими.

СПОЧАТКУ ТРЕБА СТАТИ ЯКІСНИМ ПРОФЕСІОНАЛОМ СВОЄЇ СПРАВИ. ПІСЛЯ ЦЬОГО ПРИЙДЕ І СЛАВА

Юрій, вітаємо Вас! Вам вдалося підкорити не одну професію, досягнувши значних результатів. Як Ви вважаєте, у чому криється секрет успіху, секрет підкорення своєї сфери діяльності? Окрім «звичних вимог»: бажання та наполегливості.

Знаєте, як на мене, тут один є рецепт, який можна використовувати, – бездоганно робити свою роботу. Робити її щодня, робити якісно, незважаючи ні на що. Якщо хтось хоче підкорити якусь професію і почати з того, що він хоче стати зіркою, у нього нічого не вийде. Спочатку треба стати якісним професіоналом своєї справи. Після цього прийде і слава. Так, вам знадобиться і час, і наполегливість. І за один день нічого не стається. Але не зупиняйтеся, йдіть до мети, вдосконалюйтесь. За один день нічого не стається. Це великий шлях.

Якщо хтось може не знати про Ваш кіно-досвід або про роль тренера у популярному гумористичному шоу, то навряд хтось з телеглядачів не знайомий з Вами як з ведучим різноманітних телешоу. Без зайвої скромності скажіть, що дозволяє Вам бути одним з кращих українських телеведучих? Що якісно виділяє Вас серед колег?

Насправді, це треба не в мене питатися. Я намагаюся притримуватися першого правила, яке ми з вами проговорили, – просто якісно робити свою роботу. Робити так, ніби ти це робиш останній раз в житті. Незважаючи на те, що телеведучий – це публічна професія, це все одно професія, як будь-яка інша. Коли сантехнік гарно зробив свою роботу, йому кажуть: «Дякую, це гарна робота». Так само і з роботою телеведучого. Чи це похвала, чи ні? Чи це моє особисте досягнення? Це результат моєї роботи. Намагаюся завжди робити її якнайкраще.

ЧОМУ ТИ ПОВИНЕН ВИДІЛЯТИСЯ СЕРЕД ІНШИХ? БЕЗ СКРОМНОСТІ НАШ СВІТ УЖЕ БИ ДАВНО РУХНУВ

А як Ви вважаєте – чи є місце для скромності на телебаченні? Або взагалі – чи сприяє така риса характеру досягненню успіху у своїй діяльності?

Мені здається, що скромність – це головна риса будь-якої людини, яка повинна бути на першому плані. Не люблю нескромних людей. Чому ти повинен виділятися серед інших? Без скромності наш світ уже би давно рухнув.

Що саме для Вас є критеріями особистої ефективності?

Дуже складне для мене питання. Я не знаю, що таке «особиста ефективність». Напевне, про це говорять рейтинги програм і особисте відчуття після роботи. Щодо мене, буває відчуття, що ти міг краще, такої трошки «гірчинки». А буває, що ти розумієш, що сьогодні гарно попрацював. У мене завжди дуже багато претензій до себе. Завжди. Я не знаю, чи це добре, але це факт. Зізнаюся, дуже рідко буваю задоволений собою.

З іншого боку, не можна забувати, що щодня ми повинні просто жити. Якісно робити свою роботу, віддавати вільний час дітям, сім’ї. Жити, притримуючись головних життєвих істин: любити світ навколо, людей і чесно виконувати свої обов’язки. І все. Тут все дуже просто. Це люди собі все ускладнили якимись особливими критеріями «особистісного зросту». Це все дурниці.

ЦІЛІ – ЦЕ З ІНТИМНОЇ ЧАСТИНИ ЖИТТЯ, ТАК САМО, ЯК І БАЖАННЯ

Окрім розважальних телешоу, Вам також успішно підкорилась кіно-сфера. А чи є у Вас конкретна мета, яку Ви хочете досягнути на цьому творчому поприщі?

У мене багато цілей, я тільки починаю свою кар’єру продюсера. І кіно – це наступна сторінка, яку я перегортаю, в якій у мене великі плани. Але про це дуже добре говорити тоді, коли щось уже зробив. А поки що це знову тільки плани, тому щоби це не виглядало, що ми тільки язиками розповідаємо, а на практиці поки що немає нічого. Давайте зробимо перший фільм, а далі будем бачити. Плани є, плани великі. І є натхнення.

А чи є у Вас, взагалі, певний список бажань? Чи все ж таки більше полюбляєте ставити цілі? Розкрийте нашим читачам деякі свої бажання та цілі)

І цілі, і бажання у мене є, безперечно. Але якщо про них говорити – це смішити і Бога, і людей. Треба говорити вже про те, що втілено у життя. Згодні? Цілі – це з інтимної частини життя, так само, як і бажання. Особливо бажання.

НІКОМУ НЕ ПОТРІБНІ ВЧОРАШНІ ПЕРЕМОГИ, НІКОМУ НЕ ПОТРІБНІ ВЧОРАШНІ МЕДАЛІ

На Вашу думку, кращим вибором є насолоджуватися успішними результатами своєї праці чи отримувати задоволення від процесу?

І так, і так. Я не можу це виділити. Процес роботи – це саме той момент, яким ми живемо щодня. А результат – це та коротка мить насолоди, яка дуже швидко минає. Тут треба розуміти, що нікому не потрібні вчорашні перемоги, нікому не потрібні вчорашні медалі. Нікому не потрібні якісь речі, які відбулися вчора. Настало сьогодні, і це сьогодні вимагає нових речей, нових досягнень. Головне – треба не забувати, що ми живемо і живемо щодня не для того, аби демонструвати ці перемоги, а для того, щоб жити. Щодня ми маємо якісь безпосередні свої обов’язки, які рухають життя вперед. Тому… на подвиги щодня людини б не вистачило. Насолоджуйтесь життям, рухайтесь, йдіть до своїх цілей і встигайте відчувати задоволення.

Протягом декількох сезонів Ви були тренером популярного гумористичного проекту «Ліга Сміху», ще й стали чемпіоном! На Вашу думку, що дозволяло Вам гармонійно та яскраво виглядати у цій ролі? Та що додав у Ваше життя цей досвід?

Ви знаєте, весь період перебування в «Лізі сміху» – це був вихід із зони комфорту в моєму житті. Як на сцені, так і в кріслі. Але я дуже радий, що цей проект у мене був, тому що я спробував себе в тій ролі, в якій мене ще не було. Це і хвилювання, і задоволення! І я щасливий, розуміючи, що якщо у мене команда – переможець, чемпіон, значить, я впорався із цим завданням. Мене кликали як чемпіона, але я вирішив зробити паузу в 4-му сезоні. У мене є деякі свої плани з новим проектом на 1+1. Згодом обов’язково поділюся.

НАЙЛІПШЕ – ЗРОБИТИ ВИБІР І ПОТІМ НЕ ШКОДУВАТИ, ТОМУ ЩО ЦЕЙ ВИБІР ТИ ЗРОБИВ САМ

Окрім великої кількості професійних здобутків, впевнений, Ви можете похизуватися ще й чималим життєвім досвідом. Чи полюбляєте Ви давати поради: у тих сферах, де Ви є професіоналом, та в тих, де не є таким?

Знаєте, поради – це така річ… Якщо комусь в житті знадобляться – це дуже добре. Але я не впевнений, що потрібно використовувати в своєму житті чиїсь поради. Чиїсь поради – це чийсь досвід, чиєсь життя. І цей досвід, можливо, до вас дуже важко застосувати. А ви ці поради починаєте ліпити до свого життя. Не треба, це не зовсім правильно, як на мене. Найкраща порада – це прислухатися до себе, до своїх відчуттів, до своєї інтуїції, до своєї душі. До того, що тобі говорить твоє інше Я».

Чужі поради – це чужий досвід, і не обов’язково він буде підігнаний під вас. Серед порадників найкращі – це твоя сім’я. А взагалі, як на мене, найліпше – зробити вибір і потім не шкодувати, тому що цей вибір ти зробив сам. У мене є в житті речі, через які я шкодую. Але це був мій вибір, і ці речі дечому мене навчили. Без них, без цих помилок, напевно, не було би якихось правильних речей у житті. Це як добро і зло – ми би не знали, що є добро, якби не зло.

Знаєте, ми дуже часто робимо в житті все набагато складнішим, ніж воно є. Ми все робимо надзвичайно серйозним. А життя – воно насправді трішечки простіше. Чим більше ми будемо в житті випромінювати почуття гумору і легкість, тим краще.

© Валентин Чернишов

Фото: прес-служба телеканалу 1+1

Читайте также:

Добавить комментарий