Майстер-клас з виготовлення трьох ляльок-мотанок | 4 березня

r_03_04_motanka

4 березня 2016 року о 17.00 в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбудеться майстер-клас з виготовлення відразу трьох ляльок-мотанок: «Благодать», «Любоня», «Пеленашка» під керівництвом Народного майстра України Тетяни Оглобліної.

Мотанка «Благодать». Цю ляльку роблять на благополуччя і просять у неї благ для себе стільки, скільки потрібно. «Та, що дає Благо» ніколи не опускає рук на творіння добрих справ, вона допомагає зрозуміти, що для нас є благо і побачити його для себе у світі, який змінюється. Мотанка «Любоня» — на мир і злагоду в сімейному житті.

Мотанка «Пеленашка» — це найперша лялька, яку робили для майбутньої дитини. Її клали в колиску до малюка, як оберіг від злих сил, хвороб, лихого ока. Вважалося, що вона зігріває місце для малюка. Вважалося, що якщо ляльку-немовлятко (пеленашку) покласти в ліжко до дитини, то це зіб'є злих духів з пантелику.

Мотанка «Любоня» — традиційна весільна лялька, яка виготовляється з єдиного шматка тканини. Таку ляльку — символ міцної сім'ї дарували в день весілля нареченому і нареченій. Зберігали цю ляльку все життя в червоному кутку. Посередині руки, між татом і мамою, з часом прив'язували китички з ниток або дзвіночки, за кількістю народжених дітей.

Запис на майстер-клас за тел.: (057) 700-35-79, (066) 295-31-99, (063) 260-62-40.